INFORMARE Privind aplicarea pe teritoriul municipiului Medgidia a măsurilor pentru prevenirea răspândirii infectării cu virusul SARS-CoV-2

Întrucât se constată încadrarea Municipiului Medgidia în limita de incidenţă cumulată a cazurilor pe ultimele 14 zile mai mare de 3/1000 de locuitori, SE IMPUNE NECESITATEA RESPECTĂRII de către toți cetățenii, precum și de către operatorii economici de pe teritoriul municipiului Medgidia a măsurilor pentru prevenirea răspândirii infectării cu virusul SARS-CoV-2, conform anexelor la Hotărârea Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Constanța nr. 72/10.11.2020, prezentate alăturat, respectiv:

• măsurile generale care se aplică în toate localităţile (Anexa 1);
  • măsurile care se aplică conform încadrării în limitele de incidenţa (Anexa 4);
  • măsurile specifice pentru desfăşurarea campaniei electorale (Anexa 5);
  • măsurile specifice pentru activităţile sportive (Anexa 6).

Se vor  intensifica acțiunile de verificare a respectării pe teritoriul municipiului Medgidia a măsurilor dispuse conform Anexelor 1, 4, 5 și 6 la Hotărârea Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Constanța nr. 72/10.11.2020.

PREȘEDINTELE

COMITETULUI LOCAL PENTRU SITUAȚII DE URGENȚĂ MEDGIDIA