ANUNȚ PUBLIC PRIVIND FAZA DE INITIERE A Planului Urbanistic Zonal delimitat de Canal Dunare Marea Neagră (Nord), Strada Progresului – incinta Port (Est), Drum Acces nr.1 CDMN, Str. Progresului (Sud), cartier de locuințe pentru tineri – Legea 15/2003 (Vest)

ANUNȚ PUBLIC PRIVIND FAZA DE INITIERE A

Planului Urbanistic Zonal  delimitat de Canal Dunare Marea Neagră (Nord), Strada Progresului – incinta Port (Est), Drum Acces nr.1 CDMN, Str. Progresului (Sud), cartier de locuințe pentru tineri – Legea 15/2003 (Vest)

Primăria Municipiului Medgidia inițiază procedura de consultare publica pentru faza de initiere a PLANULUI URBANISTIC ZONAL  “ Elaborare P.U.Z. delimitat de Canal Dunare Marea Neagră (Nord), Strada Progresului – incinta Port (Est), Drum Acces nr.1 CDMN, Str. Progresului (Sud), cartier de locuințe pentru tineri – Legea 15/2003 (Vest)”

Imobilele care au generat planul urbanistic zonal – Municipiul Medgidia, au urmatoarele nr. cadastrale 105980, 105981, 105734, judeţul Constanta, având ca inițiator Municipiul Medgidia prin primar Valentin Vrabie.

Materialele pot fi consultate pe site-ul propriu al autorității publice locale (primaria-medgidia.ro) la rubrica Informații de interes public/Transparența decizională/Informare si consultare publica.

Etapa consultarii publice a fazei de initiere are loc în perioada  07.08 – 12.08.2019.

Persoanele interesate pot trimite sesizările, observațiile, punctele de vedere la adresa de email: office@primaria-medgidia.ro sau pot înregistra adrese scrise la Centrul de Informare pentru Cetățeni sau Compartimentului Urbanism din cadrul Primăriei municipiului Medgidia, cu sediul în str. Decebal, nr. 35.

Documente:

Regulament local de urbanism -PUZ Medgidia