Dezbatere publică 20 septembrie 2018

Primăria municipiului Medgidia inițiază procedura de consultare publică, în conformitate cu prevederile Legii 52/2003 privind consultarea publică și transparența decizională, pentru proiectele de hotărâre privind:

1. Aprobarea revocării Hotărârii Consiliului Local nr.121 /26.07.2018, începând cu 01 ianuarie 2019, rămânând în vigoare Hotărârea Consiliului Local nr. 111/17.12.2015;
  2. Amenajarea în municipiul Medgidia a unui parc public pentru câini

având ca inițiator pe domnul Marian Butnaru, consilier local.

Proiectul de hotărâre poate fi consultat pe site-ul propriu al Primăriei (primaria-medgidia.ro) la rubrica Informații de interes public / Transparența decizională/Informare și consultare publică, precum şi la Centrul de Informare pentru cetăţeni din cadrul Primăriei Municipiului Medgidia.

Etapa consultării publice are loc în perioada  10 august – 19 septembrie 2018.  Persoanele interesate pot trimite sesizările, observațiile, punctele de vedere la adresa de email: office@primaria-medgidia.ro sau pot înregistra adrese scrise la Centrul de Informare pentru Cetățeni din cadrul  Primăriei municipiului Medgidia, cu sediul în str. Decebal, nr. 35.

Descărcați materialele mai jos:

Proiect de hotărâre privind revocarea HCL 121/26.06.2017 privind zonarea municipiului Medgidia

Material dezbatere – proiect parc caini