Dezbatere publică 09.08.2018

Primăria municipiului Medgidia inițiază procedura de consultare publică, în conformitate cu prevederile Legii 52/2003 privind consultarea publică și transparența decizională, pentru proiectul de hotărâre privind aprobarea revocării Hotărârii Consiliului Local nr.121/26.07.2017, începând cu 01 ianuarie 2019, rămânând în vigoare Hotărârea Consiliului Local nr. 111/17.12.2015, având ca inițiator pe domnul Marian Butnaru, consilier local.

Proiectul de hotărâre poate fi consultat pe site-ul propriu al Primăriei (www.primaria-medgidia.ro) la rubrica Informații de interes public / Transparență decizională / Informare și consultare publică, precum şi la Centrul de Informare pentru cetăţeni din cadrul Primăriei Municipiului Medgidia.

Etapa consultării publice are loc în perioada 10 iulie – 08 august 2018.  Persoanele interesate pot trimite sesizările, observațiile, punctele de vedere la adresa de email: office@primaria-medgidia.ro sau pot înregistra adrese scrise la Centrul de Informare pentru Cetățeni din cadrul Primăriei municipiului Medgidia, cu sediul în str. Decebal, nr. 35.

Materialul poate fi consultat aici: