Ordinea de zi a ședinței ordinare din 22 noiembrie 2017

Miercuri, 22 noiembrie 2017, ora 17.00, va avea loc ședința ordinară a Consiliului Local Municipal Medgidia. Proiectele de hotărâre aflate pe ordinea de zi sunt:

1. Aprobarea documentației tehnico-economice – faza DALI, actualizării indicatorilor tehnico-economici și asigurarea cofinanțării de la bugetul local pentru obiectivul de investiție „Reabilitarea, modernizarea și dotarea Grădiniței Lucian Grigorescu din municipiul Medgidia, județul Constanța”
    Inițiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea documentației tehnico-economice – faza DALI, actualizării indicatorilor tehnico-economici și asigurarea cofinanțării de la bugetul local pentru obiectivul de investitie „Reabilitarea, modernizareașsi dotarea Gradinitei Ion Creanga din municipiul Medgidia, județul Constanța”
    Inițiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea documentatiei tehnico-economice – faza DALI, actualizarii indicatorilor tehnico-economici si asigurarea cofinantarii de la bugetul local pentru obiectivul de investitie ”Reabilitarea, modernizarea si dotarea Gradinitei Piticot din municipiul Medgidia, judetul Constanta”
    Inițiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea documentatiei tehnico-economice – faza DALI, actualizarii indicatorilor tehnico-economici si asigurarea cofinantarii de la bugetul local pentru obiectivul de investitie ”Reabilitarea, modernizarea si dotarea Gradinitei nr.3 din municipiul Medgidia, judetul Constanta”
    Inițiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea documentatiei tehnico-economice – faza DALI, actualizarii indicatorilor tehnico-economici si asigurarea cofinantarii de la bugetul local pentru obiectivul de investitie ”Reabilitarea, modernizarea si dotarea Gradinitei nr. 8 din municipiul Medgidia, judetul Constanta”
    Inițiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea documentatiei tehnico-economice-faza DALI, actualizarii indicatorilor tehnico-economici si asigurarea cofinantarii de la bugetul local pentru obiectivul de investitie ”Reabilitarea, modernizarea si dotarea Gradinitei nr.11 din municipiul Medgidia, judetul Constanta”
    Inițiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea documentatiei tehnico-economice – faza DALI, actualizarii indicatorilor tehnico-economici si asigurarea cofinantarii de la bugetul local pentru obiectivul de investitie ”Reabilitarea, modernizarea si dotarea Gradinitei Valea Dacilor din municipiul Medgidia, judetul Constanta”
    Inițiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea documentatiei tehnico-economice – faza DALI, actualizarii indicatorilor tehnico-economici si asigurarea cofinantarii de la bugetul local pentru obiectivul de investitie ”Reabilitarea, modernizarea si dotarea Colegiului National Kemal Ataturk din municipiul Medgidia, judetul Constanta”
    Inițiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea declararii Zonă Urbană Marginalizată (ZUM) – Zona Barăci Nord din municipiul Medgidia
    Inițiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea aderării Municipiului Medgidia la Asociația „Comunitățile Locale Riverane Dunării (CLDR)”
    Inițiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea iniţierii procedurii de vânzare, în condiţiile art.123 alin.(3) şi (4) din Legea nr.215/2001 a imobilului teren proprietate privată a municipiului Medgidia, identificat cadastral sub nr.102602
  1. Aprobarea repartizării unor unități locative situate în bloc ANL
    Inițiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea trecerii unor bunuri imobile din domeniul privat în domeniul public al municipiului Medgidia
    Inițiator: Primar, Valentin Vrabie
  2. Aprobarea rectificării bugetului de venituri şi cheltuieli al Spitalului Municipal Medgidia, pentru anul 2017
    Initiator:Primar, Valentin Vrabie