Expoziţie de artă fotografică „Culture and citizens în Shanghai“

Primăria Municipiului Medgidia, în colaborare cu Unversitatea “Andrei Șaguna” din Constanța, organizează joi, 09 martie 2017, orele 11:00, la Casa de Cultură “Ioan N. Roman” expoziția de artă fotografică “Culture and citizens in Shanghai”.

Declarată “Fereastră deschisă” a Shanghai-ului în România, Universitatea „Andrei Şaguna” onorează acest titlu prin organizarea a numeroase manifestări ştiinţifice şi culturale dedicate Chinei. Acest eveniment se află deja la cea de-a III-a ediţie în municipiul Medgidia şi se înscrie pe linia schimburilor interculturale româno — chineze şi a legăturilor dintre municipiile înfrăţite: Medgidia — Zhumadian şi Constanţa — Shanghai.

Manifestarea va fi onorată de prezenţa Consulului General al Republicii Populare Chineze la Constanţa, Excelenţă Sa, domnul Su Yanwen.