Ziua Armistițiului la Medgidia

Astăzi, cu prilejul Zilei Armistițiului, edilul municipiului Medgidia, Valentin Vrabie, a participat la manifestările organizate de Regimentul 53 Rachete Antiaeriene „Tropaeum Traiani” la Monumentul Eroilor Sârbi din Medgidia, alături de oaspeți de seamă: Ambasadorul Republicii Serbia la București, E.S. Domnul Stefan Tomasevic, Atașatul Militar, Domnul Dorde Turukalo, Președintele Ligii Prieteniei Româno-Sârbe, Domnul Dragan Krstic, Președintele Uniunii Sârbilor din România, domnul Borislav Velimirovic, Ambasadorul Republicii Cehe la București, E.S. Doamna Halka Kaiserova, Ministru Consilier, Domnul Jiri Sittek și Președintele Asociației pentru Educație socio-emoțională COMBAT-STRESS, Doamna Lt. Colonel în rezervă, Cornelia Prioteasa.

Mulțumim tuturor celor implicați în organizarea și desfășurarea acestui eveniment important, prin care Primăria Municipiului Medgidia a putut aduce un omagiu eroilor români, sârbi, ruși, cehi și scoțieni care au luptat pentru apărarea Dobrogei!

Glorie eternă acestor bravi eroi!