Municipiul Medgidia are un nou viceprimar

Miercuri, 29 aprilie 2020, în sala Casei de Cultură „Ioan N. Roman” a avut loc ședința extraordinară a Consiliului Local Municipal Medgidia, care a avut pe ordinea de zi patru proiecte de hotărâre. Toate proiectele au întrunit cvorumul necesar pentru a fi admise.

În urma proiectului de hotărâre privind eliberarea din funcția de viceprimar al Municipiului Medgidia, a doamnei Luminița Vlădescu, 14 consilieri din cei 15 prezenți au votat pentru demiterea acesteia din funcție. Începând de astăzi, această funcție va fi ocupată de domnul Niculae Păun.

Consiliul local a luat act de încetarea de drept, prin demisie, a mandatului domnului Parpală Florentin și a validat mandatul de consilier al domnului Becu Gabriel, următorul supleant înscris pe lista de candidați a Partidului M10.