Consultare publică privind proiectul de hotărâre pentru aprobarea metodologiei privind atestarea persoanelor fizice în vederea dobândirii calităţii de administrator de condominii

Ținând cont de Decretul Preşedintelui României nr.195/2020 privind instituirea stării de urgenţă pe teritoriul României,

în conformitate cu prevederile Legii nr.52/2003 (r) privind transparenţa decizională în administraţia publică,

Primăria Municipiului Medgidia inițiază procedura de consultare publică, în conformitate cu prevederile Legii 52/2003 privind consultarea publică și transparența decizională, pentru proiectul de hotărâre pentru aprobarea metodologiei privind atestarea persoanelor fizice în vederea dobândirii calităţii de administrator de condominii.

Persoanele interesate pot trimite în scris propuneri, sugestii, opinii cu valoare de recomandare privind acest proiect de act normativ, prin intermediul mijloacelor electronice, către Primăria municipiului Medgidia, pe e-mail office@primaria-medgidia.ro, până la data de 30 aprilie 2020.

Proiect de hotarare nr. 42

Metodologie