Anunț public privind desfășurarea anchetei de circulație, în vederea elaborării Planului de Mobilitate Urbană Durabilă al municipiului Medgidia

Primăria Municipiul Medgidia, având sediul în str. Decebal, nr. 35, localitatea Medgidia, judeţul Constanța, Titular al Planului de Mobilitate Urbană Durabilă al municipiului Medgidia, anunță public că în zilele de 27, 28, 29 și 30 aprilie între orele 09:00 – 17:00 pe teritoriul municipiului se va desfășura ancheta de circulație Origine-Destinație cu scopul de a colecta date statistice necesare în realizarea Planului de Mobilitate Urbană Durabilă.

Echipa de recenzori va fi susținută de agenți de circulație cu care avem rugămintea să colaborați pentru o bună desfășurare a activității.

Vă mulțumim!