ANUNȚ DE INTERES PUBLIC

Vă informăm că în perioada 24 septembrie – 1 octombrie 2017, în municipiul Medgidia se vor desfășura ample activități de dezinsecție și deratizare.
    Dezinsecția se va efectua prin pulverizare de soluție lichidă care constă în utilizarea de substanțe pesticide de ingestie, necesare pentru combaterea larvelor și insectelor adulte. Este vizată eliminarea omizilor, căpușelor, puricilor, păduchilor, dar și a țânțarilor și muștelor de pe întreg domeniul public al municipiului.
    Tratamentul se va realiza cu aparate pentru fumigații și atomizoare.
    Concomitent se va desfășura activitatea de deratizare prin montarea stațiilor de intoxicare pentru rozătoare.
    Produsele utilizate nu pun în pericol viața, sănătatea sau securitatea muncii și nu au un impact negativ asupra mediului înconjurător.