Consultare publică pentru Proiectul de hotărâre privind aprobarea Metodologiei de lucru în vederea acordării ajutoarelor de urgență

În conformitate cu prevederile Legii nr. 52/2003 (r) privind transparenţa decizională în administraţia publică, Primăria Municipiului Medgidia inițiază procedura de consultare publică, privind Proiectul de hotărâre referitor la aprobarea Metodologiei de lucru, în vederea acordării ajutoarelor de urgență de la bugetul local, precum și a listei cu situațiile deosebite în care se acordă.

Persoanele interesate pot trimite în scris propuneri, sugestii, opinii cu valoare de recomandare privind acest proiect de act normativ, prin intermediul mijloacelor electronice, către Primăria municipiului Medgidia, pe e-mail office@primaria-medgidia.ro, sau la Centrul de Informare pentru Cetățeni, până la data de 21 februarie 2021.

Întreaga documentație aferentă se regăsește mai jos.

PROIECT HOTARARE

RAPORT SPECIALITATE