Informare privind Programul de susținere a producției de usturoi

Vă aducem la cunoștință că în Monitorul Oficial al României Partea I, nr. 225 din data de 23.03.2020 a fost publicată Hotărârea Guvernului nr. 202/2020 pentru modificarea și completarea Hotărârii Guvernului nr. 108/2019 pentru aprobarea schemei „Ajutor de minimis pentru aplicarea programului de susținere a producției de usturoi”, precum și pentru stabilirea unor măsuri de verificare și control al acesteia.

Responsabili de gestionarea „Programului de susținere a producției de usturoi” din partea Direcției pentru Agricultură Județeană Constanța sunt: doamna Ivașcu Cristiana – consilier principal, doamna Popa Adelina, consilier superior și domnul Samara Stelian – consilier asistent, din cadrul compartimentului Implementarea politicilor și strategiilor din agricultură.

De asemenea, pentru orice informații și detalii vă punem la dispoziție următoarele date de contact:

Direcția pentru Agricultură Județeană Constanța

– telefon 0241 481 431