ANUNȚ ACȚIUNE DEZINSECȚIE, DERATIZARE ȘI DELARVIZARE

În perioada 30 mai  –  02 iunie 2019 Primăria Municipiului Medgidia a efectuat o amplă acțiune de dezinsecție, deratizare și delarvizare în zona Vs-urilor, blocurilor R-uri și C-uri, străzile dintre pod și sediul primăriei, str.Poporului până la poarta fabricii de ciment CRH, zona cuprinsă între str.Poporului și str.Fagului, str.Alunilor, localitatea Valea Dacilor, toate străzile cuprinse între str. Mărgăritarului, str.Văii și șoseaua de centură, toate străzile din zona Gării, parcurile din zona Intim, zona Nord, str.Independenței și restul aleilor până la intrarea în oraș.
    Datorită condițiilor meteorologice nefavorabile, activitățile au fost sistate pănă în data de 11 iunie 2019, moment în care, pentru creșterea eficienței acțiunii, aceasta va fi reluată în toate zonele municipiului și localitățile limitrofe.

imagine21

imagine5