Avertizare meteorologică

Administrația Națională de Meteorologie avertizează instituirea CODULUI PORTOCALIU de ger persistent în intervalul 09 și 10 ianuarie 2017, pe tot teritoriul României, inclusiv Dobrogea. Temperaturile minime vor fi cuprinse, în general, între -29 și -15 grade Celsius, iar cele maxime, între -15 și -10 grade Celsius.

În urma avertizărilor din ultimele zile, Primăria Municipiului Medgidia a convocat Comitetul Local pentru Situații de Urgență, responsabil cu gestionarea posibilelor evenimente. Pentru semnalarea problemelor legate de fenomenele meteorologice, administrația locală pune la dispoziția cetățenilor următorul număr de telefon: 0241. 820.800. La acest număr de telefon se va asigura permanența pe toată perioada menționată anterior.