ACȚIUNE DE DEZINSECȚIE ȘI DEZINFECȚIE

Primăria Municipiului Medgidia va efectua o amplă acțiune de dezinsecție și dezinfecție în perioada 05 – 12 septembrie 2018 în toate unitățile de învățământ și în spațiile închise publice de pe raza municipiului Medgidia.

Dezinsecția se va efectua prin pulverizare de soluție lichidă cu utilaje portabile cu scopul combaterii insectelor adulte și a insectelor care pot apărea în spații deschise.

Produsele utilizate nu pun în pericol viața, sănătatea, securitatea muncii și nu produc un impact negativ asupra mediului, făcând parte din grupa III de toxicitate.

Apicultorii din municipiu sunt sfătuiți să ia toate măsurile necesare pentru ca albinele să fie protejate în perioada menționată.