Ordinea de zi a ședinței ordinare din 20 iunie 2018

Miercuri, 20 iunie 2018, ora 17.00, va avea loc ședința ordinară a Consiliului Local Municipal Medgidia. Proiectele de hotărâre aflate pe ordinea de zi sunt:

1. Modificarea și completarea H.C.L. nr.156/19.10.2017 privind aprobarea proiectului „Culture Eternity” finanţat prin Romănia – Bulgaria Cross – Border Cooperation Operational Programme, în parteneriat cu Primăria oraşului Elena – Bulgaria, precum şi a contribuţiei de 2% din bugetul proiectului
    Iniţiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea actualizării documentaţiei tehnico-economice și a indicatorilor tehnico-economici pentru Etapa 2 a proiectului „Modernizarea, extinderea şi optimizarea consumului energetic – sistem de iluminat public în Municipiul Medgidia”
    Iniţiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea rectificării bugetului de venituri şi cheltuieli al Spitalului Municipal Medgidia, pe anul 2018
    Iniţiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea organigramei și statului de funcții ale Poliţiei Locale a municipiului Medgidia
  1. Aprobarea repartizării unei unităţi locative situată în bloc ANL
    Iniţiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea repartizării unor unităţi locative, aflate în administrarea D.G.D.P.P.
    Iniţiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Avizarea/aprobarea Documentațiilor de atribuire a contractelor de delegare, prin concesiune, a gestiunii serviciului de salubrizare aferente Proiectului „Sistem de Management Integrat al Deșeurilor în Județul Constanța”
    Iniţiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea vânzării, prin licitaţie publică, a unui imobil teren în suprafață de 990 mp avand număr cadastral 102995, situat în intravilanul localității Valea Dacilor, str.Berzei, nr.46, domeniu privat al municipiului Medgidia, județ Constanța
    Iniţiator: Primar, Valentin Vrabie
  1. Aprobarea completării inventarului domeniului privat al municipiului Medgidia, conform Anexei la procesul verbal al comisiei de inventariere nr.3842/04.06.2018
  1. Aprobarea revocării H.C.L. nr.18/23.02.2017
    Iniţiator: Consilier Local, Marian Butnaru

Ordinea de zi a ședinței ordinare a lunii iunie a fost suplimentată cu următorul punct: „Mandatarea primarului municipiului Medgidia în calitate de reprezentant legal al Municipiului Medgidia în cadrul Adunării Generale a Asociației de Dezvoltare Intercomunitară – Apă – Canal Constanța”, în conformitate cu OUG nr. 109/2011.

II Diverse