ANUNŢ PUBLIC

MUNICIPIUL MEDGIDIA, reprezentat prin primar, Valentin Vrabie, cu sediul în municipiul Medgidia, str. Decebal, nr. 35, jud. Constanţa, titular al proiectului „CONSTRUIRE LOCUINŢE SOCIALE <<DEZROBIRII>> FINANŢATE CONFORM LEGII 114/1996 MODIFICATĂ ŞI COMPLETATĂ PRIN OUG NR. 210/2008 ŞI LEGEA 310/2009 – 4 IMOBILE, CONSTRUIRE BLOCURI DE LOCUINŢE DESTINATE CHIRIAŞILOR EVACUAŢI DIN LOCUINŢELE RETROCEDATE <<DEZROBIRII>> – FINANŢATE CONFORM OUG 74/2007 ŞI OUG 57/2008 – 2 IMOBILE”,  propus a fi amplasat în municipiul Medgidia, str. Dezrobirii, nr. 15, jud. Constanţa, anunţă publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către Agenţia pentru Protecţia Mediului Constanţa: nu este necesară efectuarea evaluării impactului asupra mediului, în cadrul procedurilor de avaluare a impactului asupra mediului.

Proiectul deciziei de încadrare şi motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul Agenţiei pentru Protecţia Mediului Constanţa, str. Unirii, nr. 23, Constanţa, judeţul  Constanţa, zilnic , între orele 9-13, precum şi la următoarea adresă de internet: http://apmct.anpm.ro.

Publicul interesat poate înainta comentarii/observaţii la proiectul deciziei de încadrare în termen de 5 zile de la data publicării prezentului anunţ.