Flash Mob și Expoziție de Pictură pe Apă la Medgidia

Medgidienii sunt invitaţi vineri, 31 martie 2017, de la ora 11.00, în Piațeta Decebal să participe la Flash Mob și să vizioneze Expoziția de „Pictură pe Apă” realizate în cadrul proiectului CORAI.  Proiectul Consiliere, orientare, responsabilizare prin abordare informativă – CORAIeste realizat de Asociația Community Aid Romania în parteneriat cu Primăria Municipiului Medgidia și Biblioteca Municipală Medgidia Filiala Nord. Proiectul “CORAI” a fost desemnat câştigătorul din judeţul Constanţa al programului de responsabilitate socială HEINEKEN pentru Comunități, ediția 2016, dezvoltat de HEINEKEN în parteneriat cu Asociația CSR Nest.

Proiectul își propune să educe și să informeze populația din orașul Medgidia cu privire la modalitățile de prevenție a cancerului de sân și a cancerului de col uterin și pe această cale, să contribuie la creșterea numărului persoanelor care depistează în faze incipiente această maladie, prin efectuarea controalelor periodice de specialitate.

expo si flash martie 2017