ANUNŢ PUBLIC

Începând cu data de 26 iulie 2016 Primăria Municipiului Medgidia va demara campania de distribuire a ajutoarelor alimentare provenite din stocurile de intervenţie comunitare destinate categoriilor de persoane cele mai defavorizate din România, conform H.G. nr. 799/2014, completată prin H.G. nr.627/2015.

O cutie cu alimente cuprinde:
    1. Făină – 1  kg
    2. Mălai – 2  kg
    3. Paste făinoase- o pungă
    4. Ulei  – 2 litri
    5. Zahăr –  1  kg
    6. Conservă carne vită – o cutie
    7. Conservă pateu de ficat porc – o cutie
    8. Orez – 1  kg
    9. Conservă de paste de tomate – o cutie
    10. Fasole boabe – o pungă

Fiecare beneficiar va primi câte două cutii cu un conținut identic.

Categoriile beneficiare: persoanele cu handicap grav şi accentuat (gradul I şi II), şomerii, pensionarii cu pensii  de 450 lei /lună inclusiv, beneficiari de alocație pentru susținerea familiei  şi persoanele beneficiare de ajutor social.
    Alimentele se distribuie la Depozitul S.C. Dobrogea Grup S.A.  din Str. Independenței, nr. 4, Medgidia județul Constanța.

Program distribuire:
    Luni – Joi: 9.00 – 16.00
    Vineri: 9.00 – 13.00

Distribuirea alimentelor se face pe baza actului de identitate.Beneficiarii sunt răspunzători pentru transportul ajutoarelor la propriile locuinţe.